• Wybory do samorządu

• 12 września w naszej szkole odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
          Samorząd wytypował 4 nauczycieli, którzy mieli za zadanie przedstawić propozycję działań w roku szkolnym 2018/2019.
          W wyniku głosowania uczniów klas 4-8 SP i III gimnazjum nowym opiekunem została pani Anna Garbowska. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

W piątek 21 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
          Skład SU:

• Przewodniczący SU - Michał Tworek
          • Zastępca - Wiktoria Trochimiuk
          • Sekretarz - Małgorzata Krycia
          • Sekcja kulturalno - rozrywkowa: Bartosz Garbowski, Marcin Mydlarz
          • Sekcja informacyjno - dekoracyjna: Kinga Ponikowska, Marta Śledź

Gratulujemy i życzymy realizacji ciekawych pomysłów.

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• Tym razem rok szkolny 2018/2019 powitaliśmy 3 września. Dyrektor szkoły Dariusz Różycki serdecznie przywitał zebranych. Wicewójt gminy Stegna pan Tomasz Gajewski powitał nowo powołanego dyrektora, a następnie odebrał ślubowanie od pań: Agnieszki Masternak i Kamilii Zawilinskiej, które uzyskały stopień nauczyciela mianowanego. W czasie wakacji pani Aleksandra Galas uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego. Ponieważ wrzesień nie pozwala nam zapomnieć o tragicznych wydarzeniach związanych z II wojną światową, a w obecnym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości, uczniowie klas gimnazjalnych przedstawili nam krótko historyczne fakty. Następnie dyrektor Dariusz Różycki przedstawił kadrę pedagogiczną. Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego tłumnie przybyli też rodzice, co świadczy o tym, że los ich dzieci jest dla nich bardzo ważny. A my mamy nadzieję, że aktywnie  włączą się w życie szkoły. Ich trud i wysiłek będzie zauważony tak, jak ogromna praca i poświęcenie pedagogów. Warto pamiętać, że nauczyciel to ten, który wskazuje drogę, a rodzice powinni pomóc swoim pociechom nią kroczyć i osiągać życiowe  cele. Witamy w nowym roku szkolnym i zachęcamy do współpracy.

• Muzeum Stutthof

• 2 września delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w 79 rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu Stutthof.
          dziel w tej uroczystości stał się tradycją naszej szkoły.
          Pamiętamy i będziemy zawsze pamiętać, bo to nasz " przywilej i obowiązek"
          Jesteśmy członkami KOALICJI PAMIĘCI.
          Chwała bohaterom tamtych dni, cześć ich pamięci.