W piątek 11 stycznia już po raz kolejny odbyła się w naszej szkole Nocka. Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Były zabawy z laserami, maraton filmowy, śmieszne konkurencje sportowe, wspólne gotowanie i oczywiście dyskoteka. Wszyscy świetnie się bawili i już czekają na kolejną Nockę.
NASI UCZNIOWIE LUBIĄ SPĘDZAĆ CZAS W SZKOLE!!!
Nie bądź sknera KUP PAMPERA
W dniu 21 grudnia zakończyliśmy akcję charytatywna pod hasłem „nie bądź sknera KUP PAMPERA”. Celem akcji, była zbiórka artykułów higienicznych na rzecz podopiecznych Hospicjum prowadzonego przez Fundację Pomorze Dzieciom.
Dziękujemy wszystkim darczyńcą za przyniesione artykułu.
Szkolny Klub Wolontariatu
Wigilia Szkolna
20 grudnia był w naszej szkole dniem szczególnym i wyjątkowo uroczystym.
W porze wieczornej rozbrzmiała w naszej szkole kolędę „Wśród nocnej ciszy". Tym miłym akcentem wszyscy zgromadzeni zostali wprowadzeni w okres Świąt Bożego Narodzenia i zaproszeni do rozpoczęcia wigilii szkolnej. Pani wicedyrektor Ewelina Parol-Kowalska wraz z przedstawicielem uczniów przywitały wszystkich zgromadzonych oraz zaprosiły do obejrzenia przygotowanej części artystycznej. Przedstawienie bożonarodzeniowe rozpoczął wyjątkowy i wzruszający taniec Aniołków zaprezentowany przez grupę 5-latków.
Po występie przedszkolaków, najmłodsi chórzyści składający się z uczniów klas I-III zaśpiewali pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi". Następnie zostały zaprezentowane jasełka w wykonaniu najstarszych uczniów naszej szkoły, klasy III gimnazjum. Przesłaniem tegorocznych jasełek, było zagłębienie widzów w myśl: „Boże Narodzenie zaczyna się w naszych sercach". Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki w wykonaniu naszego szkolnego chóru, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Po występach odczytany został fragment Pisma Świętego. Zakończeniem części artystycznej, było złożenie przez Panią wicedyrektor świątecznych życzeń oraz zaproszenie do symbolicznego połamania się opłatkiem. Ostatnim z akcentów wigilii szkolnej, był poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wigilia szkolna wprowadziła nas w świąteczny nastrój i sprawiła, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania wigilii szkolnej.
W obecnym roku szkolnym mogliśmy spotkać się w tak miłej atmosferze, dzięki zaangażowaniu następujących nauczycieli:
Pani Ewa Otfinowskiej – organizacja jasełek
Pani Agnieszce Masternak - występy artystyczne i dekoracja
Pani Tetianie Zaricznej – oprawa muzyczna
Panu Sławomirowi Jurczakowi – nagłośnienie.16
Wycieczka do Gdańska
12 grudnia klasy 4a, 4b, 5 i 6 wzięły udział w wycieczce do Gdańska. W świąteczny nastrój wprowadził nas film GRINCH, który dostarczył wszystkim wiele radości. Po wizycie w Multikinie szaleliśmy na lodowisku. Były wywrotki, upadki, siniaki i małe guzy. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. Organizatorami wyjazdu były panie: Anna Garbowska, Danuta Kłos, Dorota Majewska i Edyta Zdyb.
Dziękujemy firmie Globex Bus za profesjonalną obsługę, wygodny i komfortowy autokar.4
Pomorskie Mecze Matematyczne runda II
12 grudnia w Zespole Szkół w Tujsku odbył się II mecz matematyczny fazy grupowej. Przeciwnikami naszych gimnazjalistów, byli uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tczewie. Po wyrównanej walce na zadania matematyczne, tym razem zwyciężyli goście naszej szkoły. Najlepszymi referentami naszej drużyny w meczach zostały Martyna i Patrycja, zdobywając dla drużyny 10 na 10 możliwych punktów.
Gratuluje naszej drużynie dobrej współpracy grupowej oraz ładnej prezentacji zadań matematycznych.
II EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEJ ŚWIĄTECZNEJ SPARTAKIADY O PRZECHODNI PUCHAR MISTRZÓW
12 grudnia 11 osobowa reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w świątecznej spartakiadzie, która odbyła się w Ludowym Domu Kultury w Rybinie.
Uzyskanie największej ilości punktów w ciekawych i zabawnych konkurencjach o charakterze zimowo-świątecznym przyniosło nam zdobycie przechodniego pucharu mistrzów oraz bon o wartości 500zł. Zdobyta nagroda pieniężna została przeznaczona na zakup gier edukacyjnych, które wzbogaciły ofertę edukacyjną biblioteki szkolnej.
Brawo dla drużyny, która reprezentowała naszą szkołę:
Filip Pajkowski, Mateusz Kowalkowski, Bartosz Grabowski, Kinga Zamorska, Aleksandra Miniewicz, Alicja Engler, Martyna Kołek, Bartosz Garbowski, Weronika Wyrzykowska i Szymon Tomkiewicz.1
Szlachetna Paczka
W dniach 7-8 grudnia odbył się ogólnopolski finał akcji Szlachetna Paczka. Nasza szkoła również przyłączyła się do szczytnej akcji. Zbieraliśmy żywność, artykuły chemiczne i środki czystości. Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy.
Tym, którzy pomagali przed i podczas finału należą się wielkie brawa.Rosną nam młodzi wolontariusze!!!
Pomocni też byli rodzice naszych uczniów, którzy dostarczali paczki do potrzebujących rodzin.
Dziękujemy z całego serca.
Mikołajki
Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole.
W tym wyjątkowym dniu, uczniowie ubrali mikołajkowe czapki. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą szanownego Gościa. Dzieci rozpoznały Go od razu - to Mikołaj. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.
Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!
15
Niezwykle odwiedziny
6 grudnia do dzieci uczęszczających do Punktu Przedszkolnego w Tujsku przybył bardzo długo oczekiwany gość – św. Mikołaj. Tego dnia wszystkie dzieci były wyjątkowo grzeczne wiedzac, że Mikołaj daje prezenty tym, którzy na nie zasłużą. Mikołaj przyniósł ogromny wór prezentów. Przedszkolaki zaśpiewały mu piosenkę i powiedziały wierszyki.
Dzieci tego dnia były bardzo szczęśliwe i zadowolone z otrzymanych podarunków.
Szkolny konkurs plastyczny dla najmłodszych
W dniu 6 grudnia w Zespole Szkół w Tujsku odbyło się wręczenie nagród w szkolnym konkursie plastycznym „Odblaskowo, kolorowo i bezpiecznie” dla dzieci z grup przedszkolnych oraz klas I-III SP. Okazja była wyjątkowa, ponieważ przypadła w Dniu św. Mikołaja. Konkurs był częścią projektu edukacyjnego na temat bezpieczeństwa, przygotowanego przez pedagog Sylwię Kosek oraz dzielnicowych z Posterunku Policji w Stegnie: asp. Piotra Dolińskiego oraz sierż.sztab. Macieja Marzec. W uroczystym wręczeniu nagród wziął również udział asp.sztab. Aleksander Łangewczyk, któremu składam podziękowania za wieloletnią udaną współpracę w zakresie profilaktyki wśród naszych uczniów i wspieranie działań wychowawczych.
Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: 3/4 latki i 5 latki, 6 latki i kl I SP oraz II i III SP. Wpłynęło bardzo dużo prac, a wybór nie był prosty. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostałe dzieci również otrzymały drobne upominki i zestawy odblasków za udział w konkursie. Z okazji Mikołajek dzieci otrzymały drobny, słodki poczęstunek. Gratulujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom, a wychowawcom za zachęcanie do udziału w konkursie. Dziękuję fundatorom za nagrody.
1
Wyjazd do Drzewiny
W dniu 4 grudnia wszystkie grupy przedszkolne oraz klasy I-III pojechały do Przystanku Św. Mikołaja w Drzewinie.Nasza wizyta rozpoczęła się zwiedzaniem "żywej szopki" - poznaliśmy osiołka Gucio, kózki i owieczki, następnie zapoznaliśmy się z życiem Wioski Lapońskiej i jej mieszkańców. Obejrzeliśmy również film, z którego dowiedzieliśmy się w jaki sposób robi się tradycyjne bombki. Po zwiedzaniu wioski przeszliśmy do Szkoły Elfów i Domu Mikołaja. Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których przygotowywaliśmy zdobione ręcznie bombki oraz stroiki świąteczne. Po emocjonujących wyzwaniach naszedł czas na spotkanie z Mikołajem i .... wszyscy mogliśmy podzielić się naszymi "świątecznymi marzeniami". Pobyt w Mikołajowej Krainie zakończył się otrzymaniem Certyfikatu Pomocnika Elfa.To był bardzo udany dzień.
4
Pomorskie Mecze Matematyczne
Uczniowie naszej szkoły, już kolejny raz biorą udział w wojewódzkim konkursie matematycznym - Pomorskie Mecze Matematyczne. 29 listopada nasi gimnazjaliści rozegrali pierwszy mecz w Szkole Podstawowej nr 4 w Tczewie. Walkę na zadania matematyczne wygrali uczniowie ZS Tujsk otrzymując w ten sposób w klasyfikacji generalnej 3 pkt.
Dziękujemy SP 4 w Tczewie za serdeczne przyjęcie i drobne upominki.
Andrzejki
W piątek 30 listopada świętowaliśmy andrzejki. Były wróżby, zabawa i pyszne, zdrowe poczęstunki w klasach. Zabawa była bardzo wesoła, uczniowie poznali zwyczaje andrzejkowe, przedszkolaki wróżyły wspólnie ze starszymi kolegami i doskonale bawiły się przy muzyce. Ciekawe ile z tych wróżb spelni sie w najbilższym czasie. Jeżeli nie - to w kolejnym roku bedzie okazja do wesolej powtórki.
2
Szkolna wyprzedaż garażowa
28 listopada odbyła się naszej szkole Pierwsza Szkolna Wyprzedaż Garażowa tzw. GRATY Z CHATY.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkoły. Uzbieraliśmy 409, 80 zł. Zebraner pieniążki będą przeznaczone na działalność SU.
Pomysłodawcą akcji był Samorząd Uczniowski z opiekunem panią Anną Garbowską.
Dzień Pluszowego Misia
27 listopada w naszej szkole wszystkie grupy przedszkolne i klasy I-III obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.Tego szczególnego dnia dzieci przybyły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami.Podczas spotkania dzieci obejrzały projekcję popularnej bajki "Miś Uszatek" oraz wspólnie zaśpiewały znaną piosenkę "Jadą, jadą Misie". Odbyły się także konkursy zarówno z wiedzy o misiach, jak również zręcznościowe.Na koniec spotkania rozstrzygnięty został konkurs plastyczo-techniczny pt.: "Wyczaruj Misia". Wpłynęło 49 prac co oznacza, że konkurs ten spodobał się dzieciom i dał ogromną radość tworzenia swojej wersji misia. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością.Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.Organizatorkami spotkania były p. Aleksandra Galas oraz p. Agnieszka Masternak.
1
100 rocznica Odzyskania Niepodległości Polski.
"Jeszcze jeden listopad do okna zapukał.
Żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.
Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały.
Które nam po przodkach w spuściźnie zostały."
W dniu 9 listopada w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
O 9.10 wyruszyliśmy spod szkoły w Orszaku Niepodległościowym, udając się do kościoła.
Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny, którą odprawił ksiądz proboszcz Zdzisław Berliński.
Punktualnie o 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, włączając się w bicie Rekordu dla Niepodległej.
W tym dniu wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej mieli okazję obejrzeć montaż słowno- muzyczny " Drogi do Niepodległości" ukazujący skomplikowaną historię Polski, jej upadki i wzloty, które doprowadziły do odzyskania wolności. Spektakl przygotowany przez panie Annę Garbowską i Tetianę Zariczną dostarczył widzom niemało emocji i wrażeń. Przedstawione treści zmuszały do refleksji, a piękne pieśni patriotyczne obrazowały trudną historię naszego narodu.
Po występach można było posmakować pysznych biało- czerwonych wypieków w patriotycznej kawiarence przygotowanej przez Radę Rodziców.
Dzień dostarczył wszystkim wielu wzruszeń, refleksji, radości i na długo pozostanie w naszej pamięci.12
Orzeł Biały - symbol doskonały
W związku z ustanowieniem roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, ogłoszono w grupach przedszkolnych oraz w klasach 1-3 edukacji wczesnoszkolnej konkurs plastyczny pod hasłem ORZEŁ BIAŁY- SYMBOL DOSKONAŁY.
Celem konkursu była popularyzacja wśród najmłodszych uczniów i przedszkolaków, wiedzy o godle jako jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego. Każda z grup miała wykazać się kreatywnością i wykonać plakat przedstawiający ich wizję orła polskiego.
Przygotowane przez dzieci prace były bardzo estetyczne i wiernie oddawały wizerunek orła w koronie. Poziom wykonanych prac był bardzo wysoki, w związku z powyższym każdej grupie i klasie przyznano wyróżnienie.
Przygotowania do święta
Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości dzieci uczęszczające do Punktu Przedszkolnego wykonały wspólnie z opiekunami p. Z. Majewską i p. M. Strawą 100 kotylionów. Zostały one przekazane Samorządowi Uczniowskiemu Zespołu Szkół w Tujsku.
Uczniowie SU byli zachwyceni spotkaniem z naszymi kochanymi Maluchami.W ramach obchodów Roku dla Niepodległej Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs Nasza klasa biało- czerwona. Wszystkie klasy były pięknie udekorowane w barwach biało- czerwonych. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, oryginalnością pomysłów i wielkim zaangażowaniem w przygotowanie swoich sal.
12
Spełniamy marzenie
Już po raz trzeci nasza szkoła współpracując z Fundacją „ Mam Marzenie” dołączyła do grona darczyńców pragnących spełnić marzenie. Podopieczna fundacji to 3- letnia Julia z województwa pomorskiego, która cierpi na chorobę genetyczną. Wiele czasu Julcia spędza leżąc, a jej marzeniem jest otrzymać drewniane łóżeczko w kształcie domku z kolorowymi światełkami.
W ramach akcji Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu 7 listopada przygotowali dla społeczności szkolnej „Patriotyczne gofry” w barwach narodowych. Jak zawsze zostaliśmy mile zaskoczeni. Nasi uczniowie i pracownicy szkoły chętnie wspierają nas we wszelkich działaniach i zbiórkach, tak było również i tym razem. Chętnych na wypieki było bardzo dużo.
15.11.2018 r. odbędzie się „dzień babeczek”. Wolontariusze i opiekunowie SKW upieką słodkie i kolorowe muffinki dla uczniów naszej szkoły.
W swoich kulinarnych umiejętnościach będą zmagać się również nauczyciele i pracownicy szkoły. Przygotują oni wypieki na „Dzień słodkości” dla Rodziców, który odbędzie się podczas zebrania tj. 20.11.2018 r. Już dziś serdecznie zapraszamy!!!
Finałowe spotkanie z Marzycielką odbędzie się w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia. Niech ten magiczny czas będzie dla Julci pełen uśmiechu i niespodzianek.
"A jeśli Ci umilkną kamienie wołać będą..."
Dnia 26 października w ramach podpisanego w zeszłym roku z Muzeum Stutthof w Sztutowie Porozumienia na Rzecz Edukacji, Wolontariusze z klasy III gim. oraz VIII SP wzięli udział w spotkaniu z p. Małgorzatą Daniluk. Rozpoczęty w ten sposób program wolontariacki A jeśli Ci umilkną kamienie wołać będą... pozwoli naszym uczniom odkryć to niezwykle ważne w naszej historii Miejsce Pamięci na nowo, zrozumieć sens jego istnienia, a także dzięki pracom porządkowym na terenie Muzeum, da możliwość oddać hołd jego ofiarom.
Już tego dnia nasi Wolontariusze odwiedzili wcześniej nieznane miejsca znajdujące się na terenie Muzeum oraz w jego bliskim sąsiedztwie, usłyszeli ciekawe historie z nimi związane, a także obejrzeli w Kinie Muzealnym, do tej pory im obce materiały. A to dopiero początek...
3
Lekcja techniki
Kreatywna twórczość dzieci z wykorzystaniem warzyw. Dnia 27 października uczniowie klasy 2 sp z dużym zaangażowaniem wzięli udział w lekcji o „Darach jesieni”. Zajęcia przyniosły dużo zabawy i uśmiechu, a efektem były wspaniałe warzywne dzieła sztuki. Brawo dla wszystkich uczniów .
Warzywa nie tyko są zdrowe, ale zabawa z nimi daje wiele radości.
„Zmyślne zwierząt sposoby na zimowe chłody”
23 pażdziernika dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”, panią Jolantą Bulak. Prowadzone zajęcia edukacyjne pt. „Zmyślne zwierząt sposoby na zimowe chłody” przygotowane były w formie multimedialnej oraz pogadanek, z użyciem zdjęć oraz filmów edukacyjnych. Nasi najmłodsi aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazywali się wiedzą w rozmowach na różne tematy.
Już przygotowujemy się, aby pomóc zwierzętom przetrwać zimę!
Ornitologiczne spotkanie
W dniu 18 października uczniowie klas III gimnazjum oraz siódmej i ósmej uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych zorganizowanych przez Akcję Bałtycką. Naszym przewodnikiem była pani Katarzyna Rosińska. Opowiadała o pracy ornitologów badających przeloty ptaków wzdłuż Mierzei Wiślanej oraz Półwyspu Helskiego. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób ptaki są łapane i znakowane a także o historii tych badań na przestrzeni lat. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Dominika Rybicka -Ozga, Tetiana Zariczna oraz Małgorzata Krajewska.
3
Dzień Papieski
17 października odbył się apel z okazji Dnia Papieża Jana Pawła II. Uczniowie Szkolnego Koła Caritas przedstawili montaż słowno-muzyczny ,,Jan Paweł II - Papież z Polski, pod opieką opiekuna E. Otfinowskiej. Ulubioną piosenkę Papieża ,,Barkę zaśpiewał chór szkolny. . Ks. Zdzisław Berliński na zakończenie zabrał głos kierując słowo do dzieci oraz nauczycieli, złożył również życzenia wszystkim nauczycielom.
2
Pasowanie pierwszoklasistów i Dzień Nauczyciela
W dniu 15 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym ważnym dniu klasa I szkoły podstawowej zaprezentowała program artystyczny. Pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Dariusz Różycki dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Dzieci stały się pełnoprawnymi uczniami szkoły, żegnając się z nauką w przedszkolu.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście tj. Pani Wójt Ewa Dąbska, z-ca Wójta Pan Tomasz Gajewski, sołtys wsi Tujsk Pan Witold Kolasa, ksiądz proboszcz Zdzisław Berliński, rodzice naszych pierwszaków oraz cała społeczność szkolna.Tego dnia nie zabrakło życzeń dla nauczycieli. Samorząd Uczniowski przygotował krótkie przedstawienie, w którym uczniowie wcielili się w role nauczycieli i w wesoły sposób ukazali trud pracy pedagogów. Były piosenki, życzenia, kwiaty i prezenty dla najważniejszych bohaterów tego dnia, czyli naszych kochanych nauczycieli.
10
Dzień Chłopaka
W piątek 28 września obchodziliśmy w naszej szkole święto "brzydszej polowy ludzkości", czyli Dzień Chłopaka. Tego dnia rządy w szkole objęły młodsze i starsze kobiety.
Byli wśród nas: chłopcy, którzy nie płaczą, Chłopcy Radarowcy, Kwiatuszki - Narcyzy, chłopaki z Mazur, Łobuzy i zakochani aż po grób.
Występy artystyczne naszych "aktorek" sprawiły, że męska publiczności była pod wielkim wrażeniem.14
Nasza mała-WIEKA szkoła
26 września zakończyliśmy zbiórkę pod hasłem "pokoloruj jesień". Przybory szkolne oraz materiały plastyczne, które udało nam się zebrać, zostały już przekazane fundacji "Mam Marzenie", skąd trafią do małych pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Dzięki wielkim sercom darczyńców, stworzyliśmy naprawdę piękną paczkę. Jesteście wielcy!!! Dziękujemy ♥️
3
Wyjazd do lasu
Lekcja przyrody w plenerze? Dlaczego nie. Dnia 18 września uczniowie klas 1-3 spędzili aktywnie czas w poszukiwaniu „ Pani Jesieni ". Chociaż pogoda bardziej przypominała lato, to uczniowie bez problemów mogli odnaleźć odznaki nadchodzącej jesieni - kolorowe liście, jesienne owoce lasu - grzyby.
Wszyscy dobrze się bawili i oby więcej takich lekcji.
Wybory do samorządu
12 września w naszej szkole odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
Samorząd wytypował 4 nauczycieli, którzy mieli za zadanie przedstawić propozycję działań w roku szkolnym 2018/2019.
W wyniku głosowania uczniów klas 4-8 SP i III gimnazjum nowym opiekunem została pani Anna Garbowska. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.W piątek 21 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Skład SU:- Przewodniczący SU - Michał Tworek
- Zastępca - Wiktoria Trochimiuk
- Sekretarz - Małgorzata Krycia
- Sekcja kulturalno - rozrywkowa: Bartosz Garbowski, Marcin Mydlarz
- Sekcja informacyjno - dekoracyjna: Kinga Ponikowska, Marta Śledź
Gratulujemy i życzymy realizacji ciekawych pomysłów.
3
Rozpoczęcie roku szkolnego
Tym razem rok szkolny 2018/2019 powitaliśmy 3 września. Dyrektor szkoły Dariusz Różycki serdecznie przywitał zebranych. Wicewójt gminy Stegna pan Tomasz Gajewski powitał nowo powołanego dyrektora, a następnie odebrał ślubowanie od pań: Agnieszki Masternak i Kamilii Zawilinskiej, które uzyskały stopień nauczyciela mianowanego. W czasie wakacji pani Aleksandra Galas uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego. Ponieważ wrzesień nie pozwala nam zapomnieć o tragicznych wydarzeniach związanych z II wojną światową, a w obecnym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości, uczniowie klas gimnazjalnych przedstawili nam krótko historyczne fakty. Następnie dyrektor Dariusz Różycki przedstawił kadrę pedagogiczną. Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego tłumnie przybyli też rodzice, co świadczy o tym, że los ich dzieci jest dla nich bardzo ważny. A my mamy nadzieję, że aktywnie włączą się w życie szkoły. Ich trud i wysiłek będzie zauważony tak, jak ogromna praca i poświęcenie pedagogów. Warto pamiętać, że nauczyciel to ten, który wskazuje drogę, a rodzice powinni pomóc swoim pociechom nią kroczyć i osiągać życiowe cele. Witamy w nowym roku szkolnym i zachęcamy do współpracy.
2
Muzeum Stutthof
2 września delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w 79 rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu Stutthof.
dziel w tej uroczystości stał się tradycją naszej szkoły.
Pamiętamy i będziemy zawsze pamiętać, bo to nasz " przywilej i obowiązek"
Jesteśmy członkami KOALICJI PAMIĘCI.
Chwała bohaterom tamtych dni, cześć ich pamięci.