• Święta tuż tuż...

        • Grudzień w szkolnej bibliotece upłynął w iście świątecznym nastroju🌠🎀🎁  Uczniowie codziennie odliczali dni do świąt, otwierając kalendarz adwentowy. Wspólnie zrobili łańcuch choinkowy, który oplótł prawie całą bibliotekę. Napisali listy do św. Mikołaja oraz przygotowali kolorowe kartki z życzeniami, które trafią do uczniów z nowodworskiej podstawówki. Mnóstwo emocji wzbudziły świąteczne podchody➡️⬆️ w trakcie których uczniowie szukali obrazków porozklejanych po całej szkole. Na najbardziej spostrzegawczych czekały słodkie niespodzianki🍭Magicznych świąt🤶⭐️❄️

        • Loteria SKO

        • 12 grudnia w naszej szkole odbyło się losowanie nagród w loterii SKO. Mogli w niej wziąć udział wszyscy posiadacze książeczek SKO, którzy w listopadzie dokonali minimum 5 wpłat w wysokości przynajmniej 5 zł. Dodatkowo przyznaliśmy nagrodę specjalną dla ucznia, który w tym okresie zaoszczędził najwyższą kwotę. Gratulujemy uczestnikom loterii i jednocześnie zachęcamy do systematycznego oszczędzania.

        • Powiatowy Turniej Warcabowy

        • W dniu 11 grudnia w Szkołe Podstawowej w Sztutowie odbył się Powiatowy Truniej Warcabowy. Naszą szkołę na turnieju reprezentowali szkolni mistrzowie warcab: 

          • kategoria kl. 2 Jan Łukaszewski
          • kategoria kl. 3 Mikołaj Serafin
          • kategoria kl.4 Zofia Dziciuch 

          Z przyjemnościom informujemu, że Zofia Dzieciuch zdobyła II miejsce. Gratulujemy 

        • Świąteczna Spartakiada Międzyszkolna

        • Dnia 11 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Stegnie odbyła się III Edycja Świątecznej Spartakiady Międzyszkolnej.

          Szkoła Podstawowa w Tujsku obroniła tytuł Mistrza Świątecznej Spartakiady ,zachowując w swoim posiadaniu Przechodni Puchar oraz zdobywając  Złoty Bon na kwotę 500 zł.

          Reprezentanci Naszej Szkoły poszczególnych klas : 

          • I   Nela Winkowska, Kacper Stefaniak
          • II  Pola Chabzda,Wiktoria Jakubowska
          • III  Agata Juś, Piotr Kowalkowski
          • IV  Julia Rutkowska, Małgorzata Miniewicz
          • V   Zuzanna Tworek, Filip Bortkiewicz
          • VI   Amelia Mazur, Szymon Stefaniak
          • VII  Alicja Engler, Martyna Obara
          • VIII Abigail Cunnington, Sandra Małek

          Wielkie brawa za godne reprezentowanie Naszej Szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów.

        • Warsztaty samorządowe

        • 10 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły: Abigail Cunnington, Bartosz Garbowski, Marta Mydlarz i Maja Suchowiecka pod opieką pani Anny Garbowskiej, wzięli udział w Warsztatach Samorządów Uczniowskich "SAMORZĄD Z FANTAZJĄ" organizowanych przez Zespół Szkół w Nowym Dworze Gdańskim.

          Uczniowie mieli możliwość poznania, w jaki sposób funkcjonuje Samorząd Uczniowski w szkole ponadpodstawowej, wykonywali ćwiczenia warsztatowe, projektując logo samorządu. Poznali też różne pracownie i sale lekcyjne oraz uczestniczyli w zajęciach kulinarnych. Zespołowo przygotowywali pieczone jabłka z miodem, żurawiną i orzechami, pierożki drożdżowe z kapustą i grzybami oraz przepyszne naleśniki z bananami. Zwieńczeniem całego spotkania było wspólne degustowanie przygotowanych potraw.Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i nowych pomysłów.

        • Mikołajki

        • 6 grudnia od rana w szkole panował świąteczny nastrój w oczekiwaniu na odwiedziny Mikołaja. Brak śniegu nie przeszkodził Świętemu, a raczej Świętym i od pierwszej godziny lekcyjnej na korytarzach szkolnych słychać było dzwonek i charakterystyczne wołanie : „Ho, ho”.To Mikołaje z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tujsku odwiedzili uczniów w klasach i wręczali im słodkie upominki. Nauczyciele również zostali obdarowani, bo jak zapewniali byli "wyjątkowo grzeczni w tym roku".Dziękujemy naszym Strażakom za tak miłą niespodziankę i zapraszamy za rok.Ho, ho, ho.....

          Tego samego dnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mikołajkach na lodzie z MediaMarkt, które odbyły się na Krytym Lodowisku Helena w Elblągu. Fantastyczną imprezę poprowadził Łukasz Gesek- elbląski muzyk i animator. Podczas zabawy panowała iście świąteczna atmosfera, a na wszystkich uczestników czekały konkursy, zabawy taneczne i mnóstwo innych niespodzianek.

          Były ciekawe konkurencje sportowe, konkurs: jaka to melodia? oraz konkurs tańca. Lodowisko oświetlały kolorowe światła, a świąteczne dekoracje wprowadziły uczestników w wyjątkowy nastrój.Uczniowie chętnie brali udział w zabawach i konkursach, a przez cały czas trwania zabawy uśmiech nie schodził z ich twarzy. Na elbląskie lodowisko przybył też zacny gość, czyli Święty Mikołaj, który zabawiał uczestników i obdarowywał ich słodkimi upominkami.Po szaleństwie na lodzie zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się do Multikina na film Jestem M. Misfit.To były bardzo udane Mikołajki, pełne wrażeń i dobrej zabawy- mówią zgodnie uczestnicy wyjazdu.

        • Mikołajkowy wyjazd

        • Dnia 5 grudnia przedszkolaki z naszej szkoły wyjechały do Centrum Zabaw Bajlandia w Elblągu. Wycieczka miała uatrakcyjnić dzieciom zbliżające się mikołajki. W centrum zabaw każde dziecko znalazło dla siebie mnóstwo atrakcji. Największą z nich był lunapark, karuzela palma oraz duże pojazdy samobieżne.

          Po kilku godzinach zabawy zagościł wśród dzieci prawdziwy Mikołaj. Dla każdego z nich przyniósł upominek.

        • Andrzejki

        • Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów … wróżb.  Andrzejki to okazja do udanej zabawy. W takiej właśnie atmosferze 28 listopada upłynął słodki dzień andrzejkowy w naszej szkole.

          Główną atrakcją były wróżby przygotowane przez uczniów z każdej klasy. Uczniowie dowiadywali się co czeka ich w przyszłości u klasowych wróżek i wróżbitów. Podczas zabawy nie zabrakło wróżb takich jak:  losowania cyfr i odczytania ich znaczeń, magii daty urodzenia, magii kolorów oraz wróżb z sercami. Ciekawe, czy przepowiednie  przełożą się  na rzeczywistość? W między czasie można było kupić pyszne słodkości przygotowane przez rodziców.

           W tym dniu klasy rywalizowały ze sobą o punkty, które przyznawane są w ramach konkursu Liga klas.

          I miejsce zajęli uczniowie klasy 5b, którzy zebrali największą sumę pieniędzy ze sprzedaży wróżb i ciast. Tuż za nimi uplasowali się uczniowie klasy 5a i 6.  Serdecznie gratulujemy.

        • Wieczornica patriotyczna

        • Wieczorem dnia 27 listopada odbyła się w naszej szkole Wieczornica patriotyczna.

          Program słowno- muzyczny zawierał treści patriotyczne, ukazujące zawiłe losy ojczyzny i Polaków na przestrzeni wieków. Uczniowie koła teatralno- historycznego zaśpiewali przepiękne, patriotyczne pieśni i piosenki, recytowali wzruszające wiersze. W ten sposób przybliżyli historię walki o niepodległość Polski. Po występie uczniów rozpoczęło się wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych. Śpiewali uczniowie oraz przybyli rodzice i goście.

          Wieczornica patriotyczna była okazją do wspólnego spotkania i świętowania. Panował niepowtarzalny nastrój, pełen radości, ale jednocześnie zadumy i refleksji.

          Uczniów przygotowała pani Anna Garbowska- opiekun koła teatralno- historycznego.

        • Dzień misia

        • „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. 25 listopada swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci-Pluszowy Miś! Tego dnia w bibliotece szkolnej odbyły się atrakcyjne zabawy związane z niedźwiadkami. Było układanie puzzli, rysowanie misia z zawiązanymi oczami, zbieranie wykałaczek rękoma w kuchennych rękawicach, quiz ze znajomości życia misiów oraz układanie ich techniką origami. Było gwarno i wesoło, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie i przyjemnie spędzić przerwy!

        • Szkoła nocą

        • Impreza pod nazwą Szkoła nocą rozpoczęła się o godz. 18.30 w piątek 22 listopada, a zakończyła o szarym poranku dnia następnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór, niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humoru.

          Nad wszystkim czuwała pani Anna Garbowska- opiekun Samorządu Uczniowskiego, aktywnie wspierana przez panie Dominikę Rybicką, Ewę Otfinowską, Annę Wierzbowską, Agnieszkę Kwiatkowską oraz pana Sławomira Jurczaka. Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji: były tańce i pląsy przy muzyce i barwnych światełkach, prowadzone przez profesjonalną animatorkę panią Olę, opowieści przy świecach, nocne zwiedzanie pokoju nauczycielskiego oraz spotkanie z tajemniczym gościem!!!W sali gimnastycznej rozgrywały się wielce emocjonujące rozgrywki w „ beczkę”, a na korytarzu turniej tenisa stołowego.W jednej z sal lekcyjnych dla grupki kinomanów urządzony został wieczór filmowy, a dla wszystkich głodomorów zaserwowana została smakowita pizza. Zanim wszyscy udali się na zasłużony (aczkolwiek baaardzo późny :)) odpoczynek na materacach, odbyła się regularna bitwa na poduszki, w której każdy wojownik otrzymał swoją porcję „bęcków” :))W sobotni poranek uczniowie – nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach, ale bardzo zadowoleni – powrócili do swoich domów.Była to już kolejna nocka organizowana przez Samorząd Uczniowski i jak zapowiadają uczniowie…nie ostatnia!!!

        • Jestem widoczny na drodze. Zachowuję się bezpiecznie.

        • Dnia 21 listopada w grupie dzieci 5-letnich odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji. Pogadanka policjantów z dziećmi miała uzmysłowić maluchom, jak ważne jest codzienne noszenie przy kurtkach i plecakach znaczków odblaskowych. Dowiedziały się, że poruszając się o zmroku po drodze i posiadając znaczek odblaskowy, zawsze są widoczne dla przejeżdżających samochodów.

          Podczas spotkania przedszkolaki zostały obdarowane przez funkcjonariuszy pamiątkowymi kamizelkami odblaskowymi.

        • Warsztaty edukacyjne 5-cio latków

        • 21 listopada odbyły się w grupie 5-latków warsztaty metodyczne na temat „Porozumienia bez przemocy w przedszkolnej codzienności”. Zajęcia poprowadziły edukatorki z wydawnictwa KLETT.

          Dzieci dowiedziały się czym jest porozumienie, jakie są zasady zgodnego porozumiewania się , jak mają ze sobą rozmawiać, by zmniejszyć ilość konfliktów i zachowań zabarwionych przemocą. Zajęcia były bardzo interesujące i dostarczyły dzieciom wiele wrażeń oraz radości.

        • Tenis stołowy

        • Dnia 21 listopada w Otłowcu rozegrano Półfinał Wojewódzki w XXI Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Nasze dziewczęta w składzie: Wanesa Wiśniewska, Martyna Obara oraz Sandra Małek wywalczyły III miejsce.

          Dziękujemy za niesamowite osiągnięcie oraz życzymy dalszych sukcesów.

        • Mistrzostwa w pływaniu

        • Dnia 16 listopada na basenie Sanatorium "FALA" w Stegnie odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Gminy Stegna w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowali:

          • Rocznik 2010:Kos Barbara ,Nockowska Gabriela
          • Rocznik 2009: Suchowiecka Maja, Żwirek Oskar (złoty medal BRAWO!!!)
          • Rocznik 2008 :Kowalska Weronika

          Dziękujemy za godne reprezentowanie Naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów .

        • Turniej warcabowy

        • W dniach 14-15 listopada odbył się w szkole Turniej Warcabowy dla uczniów klas 2- 4 szkoły podstawowej.  Szkolnymi Mistrzami Warcabów , którzy będą reprezentować szkołę 11 grudnia na Powiatowym Turnieju Warcabowym  zostali:

          • kategoria klasa 2 Jan Łukaszewski
          • Kategoria klasa 3 Mikołaj Serafin
          • kategoria klasa 4 Zofia Dzieciuch

          Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w turnieju, a naszym mistrzom życzymy powodzenia podczas finałów.

        • Zaczytane przerwy

        • W bibliotece szkolnej codziennie na przerwie po pierwszej lekcji odbywają się „Zaczytane przerwy”. Nauczyciele głośno czytają dzieciom, a następnie wspólnie omawiają czytane teksty. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

          Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli.

        • Święto Niepodległości

        • 8 listopada z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą przygotowali uroczysty apel. Podczas tej wyjątkowej lekcji historii uczniowie poznali trudne i okupione krwią losy naszego kraju. Po apelu odbył się przegląd pieśni patriotycznej. Wszystkie klasy zaprezentowały niebanalne aranżacje znanych pieśni o tematyce patriotycznej. Niektóre zostały ubarwiane niezwykłymi występami autorskimi. Tego dnia miały też miejsce liczne konkursy o tematyce patriotycznej – dyktando, matematyka patriotycznie, konkurs historyczny i konkurs wiedzy przyrodniczej.

          Laureatami dyktanda patriotycznego zostali:

          grupa A

          • 1. Dzieciuch Zofia
          • 2.Zuzanna Tworek
          • 3.Marta Mydlarzgrupa

          grupa B 

          • 1. Konrad Świątek, Szymon Stefaniak
          • 2. Amelia Mazur
          • 3. Kacper Jaworski

          grupa C

          • 1. Miłosz Gawlik, Oliwia Zdziłowska
          • 2.Bartosz Garbowski
          • 3. Alicja Engler

          Ranking klas

          • MIEJSCE I - KLASA 8 -13 PUNKTÓW
          • MIEJSCE II - KLASA 5B - 12 PUNKTÓW
          • MIEJSCE III - KLASA 7 - 10 PUNKTÓW
          • MIEJSCE IV - KLASA 6 - 6 PUNKTÓW
          • MIEJSCE V - KLASA 4 I 5A - 5,5 PUNKTÓW
        • Pasowanie na przedszkolaka

        • W dniu 7 listopada miała miejsce uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” w najmłodszej grupie przedszkolnej 3-4 latków „Biedronki”. Był wyjątkowym dniem dla naszych milusińskich, którzy w tym roku po raz pierwszy przekroczyli prób nowej Sali przedszkolnej w naszej szkole w Tujsku. Przez kilka ostatnich tygodni dzieci adaptowały się, nabierały odwagi i doświadczenia w prezentowaniu swoich umiejętności na małej przedszkolnej scenie w swojej sali. W tym dniu przybyło do przedszkola wielu gości: rodzice, dziadkowie i rodzeństwo naszych najmłodszych przedszkolaków. Podczas uroczystości dzieci przedstawiły krótką część artystyczną. Były to m.in. piosenki oraz różne wiersze o tematyce przedszkolnej. Następnie wszystkie maluchy złożyły uroczystą przysięgę, powtarzając głośno słowo „Przyrzekamy!".

          Aktu pasowania dużą kredką dokonał Pan Dyrektor Dariusz Różycki. Wychowawca Joanna Raflewska wręczyła pamiątkowe dyplomy pasowania, Pani Izabela Chabzda medale, zaś rodzice drobne upominki tj. rożki obfitości i książeczki oraz piękne portrety wykonane przez mamę Gabrysia Panią Katarzynę Pałucką. Ta oficjalna część uroczystości została zakończona wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Miłą niespodzianką było przygotowanie przez rodziców słodkiego poczęstunku dla wszystkich maluchów oraz gości.

          Uroczystość pasowania na przedszkolaka była imprezą niezwykle udaną. Jej głównym zadaniem było wzmacnianie więzi rodzinnych i wspólnotowych SP w Tujsku. Zarówno nauczyciel, rodzice, jak i przedszkolacy żywo zaangażowali się w przygotowania do imprezy. W miłej i przyjemnej atmosferze szybko upłynął wspólnie spędzony czas. Było to wielkie i niezapomniane przeżycie dla dzieci i ich rodziców oraz całej społeczności szkolnej.

          Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im dużo radości, owocnego i bogatego w doświadczenia pobytu w naszej szkole.

        • Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

        • Dnia 6 listopada w Szkole Podstawowej w Stegnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Igrzyska Młodzieży Dziewcząt. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Sandra Małek, Wanesa Wiśniewska oraz Martyna Obara. Dziewczęta wywalczyły złote medale i będą reprezentowały Nasz powiat  w finale wojewódzkim. Ogromne gratulacje !!! Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów opiekun T.Haftkowski.

          Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Igrzyska Dzieci Chłopcy odbyły się dnia 5 listopada  w Zespole Szkolno-przedszkolnym w Kmiecin. Naszą szkołę godnie reprezentowali zajmując III miejsce: Bartosz Jernas, Paweł Jakubowski oraz Bartosz Grabowski. Gratuluję występu oraz życzę kolejnych sukcesów opiekun T.Haftkowski

          4 listopada w Zespole Szkolno-przedszkolnym w Kmiecinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Igrzyska Dzieci Dziewczęta. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Rutkowska, Kinga Zamorska oraz kapitan zespołu Amelia Mazur. Dziewczęta zajęły  V miejsce.

          Dziękuję za godne reprezentowanie Naszej szkoły oraz życzę dalszych sukcesów opiekun T. Haftkowski.

          Dnia 29 października w Zespole Szkolno-przedszkolnym w Kmiecinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Igrzyska Młodzieży Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali : Daniel Graban, Mikołaj Ziarkowski oraz Kamil Kamiński , którzy zajęli V miejsce.

          Dziękuję za godne reprezentowanie Naszej szkoły oraz życzę dalszych sukcesów opiekun T. Haftkowski.

        • BOHATERON-włącz historię

        • 31 października zakończyła się ogólnopolska akcja „BohaterOn- włącz historię”, której celem było upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich . Ideą kampanii jest edukacja młodego pokolenia Polaków, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej. Do akcji przystąpili także uczniowie z naszej szkoły.Mali miłośnicy historii, którzy uczęszczają na zajęcia koła teatralno- historycznego pod kierunkiem pani Anny Garbowskiej ,wysłali uczestnikom powstania warszawskiego bezpłatne, symboliczne kartki. Na stronie internetowej https://bohateron.pl/ przedstawiono sylwetki wybranych powstańców warszawskich. Dzięki witrynie uczniowie mogli wybrać adresatów kartek, zapoznać się z ich historiami i zdecydować, komu przekażą podziękowania za walkę o wolność Ojczyzny. W naszej szkole na wypisanych kartkach dominowały życzenia zdrowia, szczęścia, spokoju i dobrych chwili w gronie rodziny oraz podziękowania za odwagę, za walkę dla Polski, nasze beztroskie dzisiaj życie i za to, że możemy żyć w wolnym kraju.

        • Pasowanie na czytelnika

        • 29 października w szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Zanim pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, wzięli udział w  urodzinach Kopciuszka, przedstawieniu przygotowanym przez starszych kolegów. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, a czego nie wolno robić, czytając. Po takim wprowadzeniu złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Następnie pan dyrektor pasował każdego ucznia. Już jako czytelnicy zapoznali się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania, księgozbiorem.     W końcu przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa!

        • Bezpieczna droga do szkoły

        • W dniu 29 października uczniowie klasy I SP wzięli udział w zajęciach profilaktycznych BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY, które przeprowadzili funkcjonariusze POLICJI z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Było to pierwsze z cyklu spotkań o tematyce bezpieczeństwa, do którego zaproszono naszych uczniów. Zwieńczeniem udziału w projekcie będzie konkurs z nagrodami. Dziękujemy gościom za ciekawie przeprowadzone spotkanie, które wpływa na poziom świadomości naszych dzieci w zakresie bezpieczeństwa.

        • Turniej Siatkarskich Dwójek Chłopców

        • W dniu 25 października w Zespole Szkół w Stegnie odbył się Jesienny Międzyszkolny Turniej Siatkarskich Dwójek Chłopców klas IV-VI. W turnieju wzięło udział 14 młodych siatkarzy. Chłopcy w składzie Damian Bagiński i Oliwier Geka zajęli I miejsce, Filip Haftkowski i Olaf Prill II miejsce, Miłosz Lasota i Bartosz Jernas ze Szkoły Podstawowej w Tujsku III miejsce. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani nagrodą specjalną. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy uczestnik bez względu na zajęte miejsce otrzymał upominek. Szczególne podziękowania należą się: panu Rafałowi Tokarskiemu za pamiątkowe statuetki, pani Magdalenie i panu Wojciechowi Haftkowskim za piłki siatkowe, oraz panu Michałowi Ligockiemu za słodko- owocowy poczęstunek i wodę.Turniej został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

        • Dzień kundelka

        • 25 października w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Dzień Kundelka. Młodzi czytelnicy zapoznali się z literaturą, w której głównymi bohaterami są  psy, opowiadali o swoich pupilach, jak o nie dbać. Namalowali farbami swoich milusińskich oraz wykonali pieski techniką origami.

          Wszyscy kochamy kundelki.

        • Szkoła pamięta

        • 25 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu, w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej SZKOŁA PAMIĘTA.

          Celem akcji było podjęcie działań upamiętniających ważne postaci i wydarzenia oraz uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności ,szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

           

          Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Szkolne Koło Caritas  porządkowało grób zbiorowy na cmentarzu  przy Parafii  w Tujsku. Odwiedziliśmy groby osób zasłużonych i cenionych w naszej małej społeczności oraz groby nauczycieli, którzy pracowali w naszej szkole.

        • Jesienne nostalgie

        • 18 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym koncercie zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie. Naszym zadaniem było przygotowanie utworu z repertuaru ponadczasowej wokalistki Anny Jantar. Przygotowaliśmy  piosenkę z pięknym przesłaniem „ Radość najpiękniejszych lat”. To był wieczór pełen niezapomnianych wrażeń, wielu wzruszeń i radości z usłyszanych, dobrze wszystkim znanych utworów. 

          Oby więcej takich spotkań  w tak zacnym i przemiłym gronie.

        • Wycieczka edukacyjna do lasu

        • 16 października dla dzieci z grup przedszkolnych i uczniów klas I-III SP odbył się wyjazd do lasu w Stegnie. Uczniowie wybrali się do lasu w  poszukiwaniu śladów jesieni. Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Zajęcia w terenie dają możliwość wielozmysłowego poznawania otaczającego środowiska. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając, wąchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Uczniowie poznali różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie.  Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. W drodze powrotnej spacerowały po plaży zbierając muszelki. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami uczniowie wrócili do szkoły

        • Szkolny Klub Wolontariatu

        • 16 października uczniowie klasy 8 SP – wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu, pod opieką p.  Aleksandry Galas i p. Sylwii Kosek wzięli udział w pierwszym z zaplanowanych na rok szkolny 2019/2020 wyjazdów do Muzeum Stutthof, byłego nazistowskiego niemieckiego obozu pracy.

          To już trzeci rok współpracy Szkoły Podstawowej w Tujsku i Muzeum Stutthof w Sztutowie. Wyjazdy mają charakter edukacyjny. Realizowany program wolontariacki  „Jeśli Ci umilkną, kamienie wołać będą… „ obejmuje cykl zajęć historycznych połączony z edukacją i pracą na rzecz Muzeum. Spotkania organizowane przez koordynatora wolontariatu w Muzeum, Panią Małgorzatę Daniluk są niezwykle atrakcyjne oraz wartościowe. Nasi uczniowie z wielką uwagą słuchali opowieści związanych  z historią ludzi i miejsca, w którym byliśmy. Z pewnością uroczystości rocznicowe obchodzone w maju, pełnienie obowiązków związanych ich organizacją, a w szczególności spotkanie z byłymi więźniami obozu będzie dla nich niezwykłym wydarzeniem. Zajęcia w Muzeum to piękna lekcja historii. Cieszymy się, że nasza młodzież chętnie korzysta z proponowanych form zajęć dodatkowych oraz włącza się w działalność wolontariatu.

        • Dzień Papieża Św. Jana Pawła II

        • 16 październik dzień wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Społeczność szkolna  pamięta o wielkim rodaku i jest dumna. Tego dnia w stroju ucznia obowiązywał element żółty. Głównym punktem obchodów pamięci była zajadanie ulubionych ciastek Karola Wojtyły, słynnych już na cały swiat, kremówek. 

          Wszystkim pamiętajacym życzymy smacznego.

        • Lekcja muzealna

        • 15 października uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w lekcji edukacyjnej  realizowanej w ramach projektu  interdyscyplinarnego Muzeum Stutthof i Stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Edukacji Młodzieży przy współpracy Muzeum Miasta Gdyni i Żuławskiego Parku Historycznego w ramach projektu dotacyjnego NIEPODLEGŁA „ Każdy przybył z jakiegoś miejsca. Droga ku niepodległości pierwszych osadników na Pomorzu”.

          Zajęcia przeprowadziła pani Małgorzata Daniluk- pracownik działu oświatowego i koordynator wolontariatu w  Muzeum Stutthof. Uczniowie poznali losy miasta i ludzi, poznali opowieść o Gdyni oraz bohaterach, którzy trafili do obozu Stutthof.

          Czas powstania  pięknego miasta, radość z odzyskania niepodległości Polski, tragedia drugiej wojny światowej i czas po wyzwoleniu – wszystkie te etapy historii znalazły swoje odbicie w losach Gdyni i jej mieszkańców.  O tym wszystkim mogli się dowiedzieć uczniowie podczas niecodziennej lekcji historii.

          Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy oraz ciekawej prezentacji multimedialnej. Każdy uczestnik projektu otrzymał komiks pt. „ Szczęściarz  z rocznika 1917  autorstwa Agnieszki Kosko- Hołowczyc i Wandy Swajdy, poświęcony wspomnieniom byłego więźnia obozu Stutthof pana Felicjana Łady.

        • Pasowanie pierwszoklasistów

        • 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji szkoły, społeczności szkolnej, zaproszonych gości oraz rodziców zaprezentowali program artystyczny przygotowany z wychowawcą Aleksandrą Galas. Uczestnicząc w turnieju szkolnym „Kocham Cię szkoło!” wykazali się wiedzą i umiejętnościami, które zdobyli w szkole. Wszyscy uczniowie egzamin zdali wzorowo.

          Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment uroczystości, którym było złożenie przysięgi oraz pasowanie symbolicznym ołówkiem na uczniów, dokonana przez dyrektora szkoły, pana Dariusza Różyckiego. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

          Kochane Pierwszaki!

          Ciszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.

          Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

        • Dzień Edukacji Narodowej

        • „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać"

          14 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To święto polskiej oświaty przypomina wszystkim o wielkiej wartości jaką stanowi edukacja oraz zwraca uwagę na szczególne posłannictwo i rolę  tych, którzy tę wartość urzeczywistniają swoją codzienną pracą i zaangażowaniem – nauczycieli.

          Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie część artystyczna, którą uczniowie  zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny, w którym przedstawili wesołe scenki z życia pewnej nauczycielki oraz podziękowali za trud „ oddziałowi specjalnemu”, który dba o czystość i porządek w naszej szkole.

          Po zakończonej części artystycznej uczniowie złożyli nauczycielom życzenia oraz wręczyli pamiątkowe medale SUPER NAUCZYCIELI ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

          Ostatnim ważnym punktem uroczystości było wystąpienie pana wójta Tomasza Gajewskiego oraz dyrektora szkoły Dariusza Różyckiego, którzy wręczyli nagrody nauczycielom.

          Nagrodę Wójta Gminy Stegna za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej odebrała  pani wicedyrektor Ewelina Parol- Kowalska.

          Nagrody Dyrektora otrzymali: Anna Garbowska, Sławomir Jurczak, Dorota Majewska, Agnieszka Masternak, Marlena Mieczkowska, Ewa Otfinowska i Tetiana Zariczna.

          Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           

          Był to wyjątkowy i radosny dzień dla nas wszystkich nauczycieli, pracowników obsługi, uczniów i ich rodziców.

        • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju

        • Dnia 5 października w Nowym Dworze Gd. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt klas VII-VIII. Naszą Szkołę reprezentowały: Nadzieja Begger, Sandra Małek, Abigail Cunnington, Sandra Kos, Wanesa Wiśniewska, Martyna Obara, Maja Zielińska, Klaudia Parol, Roksana Kleszcz, Agnieszka Delega, Nikola Bugaj - V miejsce

          Tego samego dnia w Marzęcinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopcy klasy VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Garbowski, Kornel Kuling, Alan Dudek, Kamil Kamiński, Daniel Graban, Bartosz Dębowski, Alan Niedzielski, Piotr Jakubowski - VII miejsce

        • Noc bibliotek

        • 4 października obchodziliśmy urodziny biblioteki szkolnej🥳W ciągu dnia chętni uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące biblioteki, rozwiązywali rebusy, głosowali na najładniejszą kartkę urodzinową oraz oglądali przygotowane wystawy. O godzinie 18.00 rozpoczęła się noc w bibliotece. Uczniowie z klas 4 i 5 uczestniczyli w specjalnie na ten dzień przygotowanych zajęciach. Były gry planszowe, podchody matematyczne-w związku ze Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia, czytanie na dywanie, fotobudka, kalambury, poszukiwanie zagubionego pantofelka Kopciuszka, nocne zwiedzanie szkoły, biegi z książką, zabawa w mumie. Szczególną uwagę przyciągnęły bajki z rzutnika na klisze. A później, przy dźwięku audiobooka uczniowie ułożyli się do snu...😴 Do następnej nocy bibliotek📖🛌

        • Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności.

        • Dnia 4 października gościła w naszej szkole przedstawicielka Stowarzyszenia Ochrony Sów – pani Ewelina Kurach. Poprowadziła ona dla dzieci z grup przedszkolnych oraz klas 1-3 warsztaty edukacyjne „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Miały one na celu szeroko pojętą edukację przyrodniczą. Ich zadaniem było podkreślenie, iż człowiek jest nierozerwalną częścią przyrody.

          Dzieci uzyskały wiele informacji na temat życia i zwyczajów sów, zwłaszcza tych, które zamieszkują tereny Żuław Wiślanych. Dowiedziały się także, jakie są ślady ich obecności na terenie Pomorza.

          Wiedza zdobyta podczas spotkania pozwoli dzieciom chronić populacje tych wspaniałych ptaków oraz szerzyć tę wiedzę w najbliższym środowisku.

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        • Od poniedziałku 1 października uczniowie przygotowywali się do zdobycia tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia. Jednym z elementów obchodów Światowego Dnia Tabliczki mnożenia, było udekorowanie sali matematycznej w elementy związane z tym dniem np. malowanie sów matematycznych. Uczniowie klasy czwartej stworzyli prace plastyczne służące do  liczenia tabliczki mnożenia na palcach. W bibliotece szkolnej z pomocą programu komputerowego uczniowie sprawdzali swoje umiejętności posługiwania się tabliczką mnożenia. Pięcioro uczniów z najlepszymi wynikami zostało szkolnymi egzaminatorami podczas Światowego Dnia Tabliczki mnożenia. Nasi  uczniowie mogli sprawdzić również swoje umiejętności podczas „Matematycznego spaceru”, czy też podczas stolikowego sprawdzianu wiedzy. W dniu 04.10.2019 podczas obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbył się egzaminy z tabliczki. W naszej szkole 22 osoby otrzymały emblematy i certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia.

          Gratulujemy

        • Sztafetowe Biegi Przełajowe

        • Dnia 1 października w Stegnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii dziewczęta kl.IV-VI:Zofia Dzieciuch, Diana Jamróz, Laura Jastrzębska, Karolina Kowalkowska, Amelia Mazur,Marta Mydlarz, Małgorzata Miniewicz, Julia Rutkowska, Maja Suchowiecka, Zuzanna Tworek - VII miejsce

          Kategoria chłopcy IV-VI: Filip Bortkiewicz, Bartosz Grabowski, Paweł Jakubowski, Bartek Jernas, Jakub Kos, Patryk Malecki, Julian Mazur, Szymon Stefaniak, Adam Ziarkowski, Oskar Żwirek - VII miejsce

          Dziewczęta kl.VII-VIII: Abigail Cunnington, Maria Dzieciuch, Julia Gacoń, Sandra Kos, Julia Krajewska, Sandra Małek, Martyna Obara, Klaudia Parol, Wanesa Wiśniewska, Oliwia Zdziłowska, Nikola Bugaj -  V miejsce.

        • Dzień Chłopaka

        • Dzień Chłopaka w naszej szkole to bardzo ważne święto oczekiwane zwłaszcza przez chłopców... Dziewczynki przygotowały na tę okoliczność wiele niespodzianek. Każdy chłopiec otrzymał mały upominek, a następnie odbyły się wybory o tytuł Super Chłopaków naszej szkoły. Chłopcy musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami tanecznymi i sprawnościowymi.

          • Tytuł I Super Chłopaka zdobył Jakub Kos z klasy 6.
          • II i III miejsce zdobyli Bartosz Dębowski i Bartosz Grabowski.

          Zwycięzcy otrzymali  pamiątkowe śliniaki SUPER CHŁOPAKÓW ufundowane przez Samorząd Uczniowski.   

        • Dzień Głośnego Czytania

        • Czytajmy! 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nasi uczniowie włączyli się w obchody tego ważnego święta. Było głośne czytanie w bibliotece, następnie chłopcy z klasy ósmej czytali opowieści Gangu Słodziaków młodszym kolegom z przedszkola oraz klas 1-3. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przygód swoich ulubieńców. Zachęcamy do głośnego czytania dzieciom przez cały rok!